Ирис телевизија, Штип

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size


          


 Видео архива: Информативна програма
 Видео архива: Политика

● Видео архива: Забавна програма

 Видео архива: Спорт


00:00 - 01:55
Должина: 115 мин
 » СИВИОТ БУВ
 (игран филм)
 Статус : Моментално 0
01:55 - 03:25
Должина: 90 мин
 » ИСКАЧУВАЊЕ
 (игран филм - реприза)
 Статус : Следува
03:25 - 05:00
Должина: 95 мин
 » ОСТЕРМАНОВИОТ ВИКЕНД
 (игран филм - реприза)
 Статус : Следува
 
 

 » Исток Сите вести од Исток » 
МЕПСО апелира земјоделците да бидат внимателни при работа во близина на далеководите
петок, 29 јули 2016 - 17:08, Објавено пред околу еден ден
МЕПСО почна со едукативната кампања за земјоделците од штипскиот и овчеполскиот регион, кои ги наводнуваат своите ниви и ракуваат со опремата за наводнување, со земјоделска механизација и со додатна опрема во близина на далеководите од преносната мрежа.

Повеќе
Ожнеани нивите на узурпатор на државни ниви во штипско
петок, 29 јули 2016 - 16:43, Објавено пред околу еден ден
Државата денес го ожнеа родот на државна нива во атарот на селото Долно Трогерци, на која некој посеал жито. Комбајни го собраа родот со пченица на оваа узурпирана површина, во сопственост на државата.

Повеќе
Разбојништво во Свети Николе заврши со смрт
петок, 29 јули 2016 - 16:41, Објавено пред околу еден ден
91 годишен старец од Свети Николе бил претепан до смрт од непознат разбојник. Цели пет часа бил измачуван во неговиот дом и удиран со тап предмет, се додека не му кажал на напаѓачот каде ги чува парите. Откако ги нашол, го оставил во безсонание и заминал.

Повеќе
Заврши изградбата на првиот крак од македонската гасоводна мрежа Клечовце - Штип
петок, 29 јули 2016 - 16:34, (пред околу еден ден)
Заврши изградбата на првиот крак од македонската гасоводна мрежа Клечовце - Штип, во должина од 61 к...
Во Карбинци започна да се асфалтира улицата од главниот влез
четврток, 28 јули 2016 - 16:28, (пред околу 2 дена)
Во Карбинци започна да се асфалтира улицата од главниот влез. За овој проект се обезбедени 12 милион...
Вработените на ЈП „Исар“ ударнички со работна акција во коритото на река Отиња, по 11-ти пат
четврток, 28 јули 2016 - 16:24, (пред околу 2 дена)
Вработените во ЈП „Исар" по 11-ти пат ударно, со акција во коритото на река Отиња. Се уредуваше дело...
Рударите од „Злетово“ деновиве ќе ги добијат заостанатите плати
четврток, 28 јули 2016 - 15:59, (пред околу 2 дена)
Трите заостанати плати, кои треба да ги добијат околу 1.000 рудари од рудниците Злетово во Пробиштип...
Асфалтирани улиците во центарот на Македонска Каменица
четврток, 28 јули 2016 - 15:55, (пред околу 2 дена)
Центарот на Македонска Каменица доби нови реконструирани улици. Заврши асфалтирањето во централното ...
Светиниколчанец во општинската зграда делел правда со секира
четврток, 28 јули 2016 - 15:52, (пред околу 2 дена)
47 годишен светиниколчанец, вчера околу 10 часот со секира влегол во општинската зграда со намера д...


 » Локален спорт Сите вести од Локален спорт » 
Во среда во Пехчево Брегаланица - Победа
вторник, 26 јули 2016 - 16:39, Објавено пред околу 4 дена
Привршуваат подготовките на Брегалница во Пехчево. Очигледно фудбалерите и раководството имаа идеални услови за тренинг по што на два пати Брегалница ги користеше прекрасните благодети на ова место со цел што поподготвени да стартуваат во новата прволигашка сезона.

Повеќе
Извршена ждрепката за новата прволигашка фудбалска сезона
понеделник, 25 јули 2016 - 15:57, Објавено пред околу 5 дена
Денес во просториите на ФФМ, во присуство на претставниците на сите клубови, се изврши ждрепката за новата сезона во Првата и Втората македонска фудбалска лига. На стартот, во првото коло, екипата на Брегалница ќе биде домаќин повторно на стадионот „Никола Мантов" во Кочани, на екипата на тетовска Ренова.

Повеќе
Петмина млади фудбалери на Брегалница во составот на У -14 на Македонија
сабота, 23 јули 2016 - 17:41, (пред околу 7 дена)
Одличните резултати и добрите игри на младите штипски фудбалерии почнаа да ги жнеат позначајните усп...
Македонска младинска женска одбојкарска репрезентација за Балканијадата се подготвува во Штип
сабота, 23 јули 2016 - 13:53, (пред околу 8 дена)
По втор пат за кратко време Македонската младинска одбојкарска екипа е на подготовки во Штип. Одбојк...
Ждрепката за новата првенствена сезона и за Купот на Македонија ќе се изврши на 25 јули
петок, 22 јули 2016 - 13:56, (пред околу 9 дена)
По многу одлагања и пролонгирања, ждрепката за новата прволигашка сезона, но и за двојките од 1/16 ф...


 » Македонија Сите вести од Македонија » 
БЕСА: Да се вратат на изборните листи гласачите кои се неправедно избришани
сабота, 30 јули 2016, 16:48, Објавено пред околу 9 часа
Движењето БЕСА бара да се покрене постапка пред Уставниот суд да се изјасни за уставноста на одлуката на ДИК за бришење на 39.502 гласачи воедно државјани на Македонија.

Повеќе
Нормализиран сообраќајот на патот Демир Капија – Гевгелија
сабота, 30 јули 2016, 15:17, Објавено пред околу 10 часа
Нормализиран е сообраќајот кој беше во прекин поради сообраќајна незгода на патниот правец Гевгелија – Демир Капија кај тунелот Демир Капија, каде сообраќајот беше во прекин истиот е комплетно нормализиран, а сообраќајот се одвива без проблеми по двете коловозни ленти за сите возила.

Повеќе
Поради сообраќајка отежнат сообраќајот на патот Гевгелија Демир Капија
сабота, 30 јули 2016, 10:23, Објавено пред околу 15 часа
Поради сообраќајна незгода на патниот правец Гевгелија – Демир Капија кај тунелот Демир Капија, каде сообраќајот беше во прекин повеќе од два часа, од 00.20 часот истиот се одвива наизменично по една коловозна лента и во колона. 

Повеќе
Македонија со низа настани ќе го одбележи прогласувањето на Мајка Тереза за Светица
сабота, 30 јули 2016, 10:19, (пред 15 часа)
Прогласувањето за Светица на светската хуманистка, Мајка Тереза, Република Македонија ќе го одбележи...
Сончево со мала облачност
сабота, 30 јули 2016, 07:13, (пред 18 часа)
Сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер....
ЗНМ се солидаризира со турските новинари и медиуми
петок, 29 јули 2016, 17:44, (пред еден ден)
Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) се приклучи во петокот кон иницијативата на Меѓународнат...
Донесен ребалансот на Буџетот за 2016
петок, 29 јули 2016, 13:31, (пред 2 дена)
Собранието со 55 гласа „за“ и 23 „против“ го донесе ребалансот на Буџетот за...
Иванов ги прими акредитивните писма на амбасадорите на ОАЕ и Бангладеш
петок, 29 јули 2016, 13:09, (пред 2 дена)
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во петокот ги прими акредитивните писма на ново...
Македонија и Бразил заемно ги укинуваат визите
петок, 29 јули 2016, 12:35, (пред 2 дена)
Од 27-ми август Македонија и Бразил заемно ќе ги укинат визите за деловни и за туристички патувања, ...


 » Свет Сите вести од Свет » 
Најмалку 16 мртви во пад на балон во САД.ВИДЕО
сабота, 30 јули 2016, 23:10, Објавено пред 2 часа
Најмалку 16 лица смртно настрадале кога во саботата балон на топол воздух се запалил и се урнал на ливада во близина на тексашкиот град Локхарт, известила локална телевизија повикувајќи се на изјавата на шерифот.

Повеќе
Турските власти пресретнале преписка меѓу следбениците на Ѓулен пред пучот
сабота, 30 јули 2016, 22:11, Објавено пред 3 часа
Турските власти пресретнале шифрирана преписка меѓу следбениците на проповедникот Фетулах Ѓулен водена пред неуспешниот обид за воен преврат ноќта на 15-ти јули, изјавил за агенцијата Reuters извор од турските власти, а претседателот Реџеп Тајип Ердоган ги отфрла обвинувањата од Западот за големите чистки и затворањето на новинари.

Повеќе
Цивилите преку хуманитарните коридори гo напуштаат Алепо, бунтовници го положуваат оружјето
сабота, 30 јули 2016, 21:32, Објавено пред 4 часа
Многубројни семејства кои долго време се целосно опколени во бунтовничките квартови во Алепо од владините сили, го напуштаат градот по хуманитарните коридори кои ги отвори владата во Дамаск, извести во саботата службената новинска агенција SANA, а телевизијата al-Ihbaruya пренесува дека вториот по големина сириски град го напуштаат и бунтовниците кои го положуваат оружјето и им се предаваат на владините сили.

Повеќе
Ереван: Снајперист од заземената полициска станица уби полицаец
сабота, 30 јули 2016, 20:36, (пред 5 часа)
Снајперист од вооружената група којашто речиси две седмици е во заземената полициска станица во цент...
Путин и Пахор предупредија на проблемите на безбедноста и тероризмот
сабота, 30 јули 2016, 19:35, (пред 6 часа)
Словенечкиот претседател Борут Пахор кој во саботата му беше домаќин на рускиот колега по должност В...
Повеќе илјадници Шкоти во Глазгов бараа нов референдум
сабота, 30 јули 2016, 18:33, (пред 7 часа)
Три до четири илјади луѓе во поворка во саботата минаа по улиците на Глазгов барајќи одржување втор ...
Повеќето Германци и баварскиот премиер ја одбиваат политиката на Меркел кон имигрантите
сабота, 30 јули 2016, 17:29, (пред 8 часа)
Само осум отсто Германци сé уште веруваат во ветувањето на канцеларката Ангела Меркел „...
Шкотите за останување во Велика Британија
сабота, 30 јули 2016, 15:33, (пред 10 часа)
Повеќето Шкоти и натаму го поддржуваат останувањето во Велика Британија и покрај Brexit-от, иако пов...
Германците очекуваат напади, но продолжуваат да живеат нормално
сабота, 30 јули 2016, 14:36, (пред 11 часа)
Повеќето Германци велат дека очекуваат нов исламистички напад во својата земја во текот на следните ...


 » Спорт Сите вести од Спорт » 
Победи на Барса и на Јунајтед со првиот гол на Ибрахимовиќ
сабота, 30 јули 2016, 22:56, Објавено пред околу 3 часа
Во средбата во рамките на Меѓународниот куп на шампионите (ICC), фудбалерите на Барселона во саботата во Даблин го поразија Селтик со 3-1, додека Манчестер Јунајтед во пријателска средба во Гетеброг го победи Галатасарај со 5-2 а на новиот член на „црвените ѓаволи“ Златан Ибрахимовиќ му беа потребни само четири минути да го постигне првенецот во новиот дрес.

Повеќе
Ф1: Розберг победник на квалификациите во Германија
сабота, 30 јули 2016, 16:11, Објавено пред околу 9 часа
Германскиот возач Нико Розберг од тимот на Мерцедес го оствари најбрзото време од квалификациите за Големата награда на Германија на патека во Хокенхајм.

Повеќе
Марко Симоновски се врати во МЗТ
петок, 29 јули 2016, 13:14, Објавено пред околу 2 дена
Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Марко Симоновски (27 год, 191 см), во новата сезона повторно ќе го носи дресот на МЗТ Скопје Аеродром, објави клубот на својата интернет страница. Симоновски минатата сезона играше за Куманово, а во кариерата играл и за Вардар, Работнички, Фени индустри како и за австрискиот прволигаш Аркадија лајонс.

Повеќе
Олимпијците заминаа за Рио де Жанеиро
петок, 29 јули 2016, 12:53, (пред 2 дена)
Подобрување на личните и државните рекорди е целта на македонските спортисти кои ќе настапат на Олим...
Швајнштајгер се повлече од репрезентацијата
петок, 29 јули 2016, 12:16, (пред 2 дена)
Капитенот на фудбалската репрезентација на Германија, Бастијан Швајнштајгер стави крај на кариерата ...
Дејвид Ли две години во Сан Антонио
петок, 29 јули 2016, 11:26, (пред 2 дена)
Искусниот крилен центар Дејвид Ли (33) потпиша договор со Сан Антонио. Поранешниот Ол стар играч со ...
Исинбаева дефинитивно нема да настапи на ОИ
петок, 29 јули 2016, 09:19, (пред 2 дена)
Двократната олимписка шампионка Елена Исинбаева дефинитивно нема да уќествува на Олимписките игри во...
Мурињо го отпишал Швајнштајгер
петок, 29 јули 2016, 09:05, (пред 2 дена)
Жозе Мурињо решил да направи целосна реконструкција на Манчестер Јунајтед, а како што пишуваат англи...
Шкендија со предност од два гола против Млада Болеслав - видео
петок, 29 јули 2016, 08:50, (пред 2 дена)
Фудбалерите на Шкендија се на добар пат да изборат пласман во плејофот во Лига Европа, откако во прв...


 » Занимливости Сите вести од Занимливости » 
Австралија ги менува координатите за прилагодување на сателитската навигација
недела, 31 јули 2016, 00:39, Објавено пред околу 56 минути
Австралија ќе ја промени својата географска должина и ширина за да се совпаднат локалните координати со оние од глобалниот навигациски сателитски систем GNSS. 

Повеќе
ОН ги поттикнува младите мајки на „брелфи“
недела, 31 јули 2016, 00:15, Објавено пред околу еден час
Немојте да се двоумите дали на социјалните мрежи ќе поставите „брелфи“, односно фотографија на коешто го доите детето, слободно тоа објавете го, се наведува во соопштението и апелот што во петокот го упатија Обединетите нации до младите мајки ширум светот.

Повеќе
Битка за наследството на поп ѕвездата Принс
сабота, 30 јули 2016, 16:38, Објавено пред околу 9 часа
Судија во американската сојузна држава Минесота отфрли барања на 29 лица кои тврдат дека имаат прав на дел од наследството на починатата поп ѕвезда Принс, наредувајќи нова рудна ДНК тестирања.

Повеќе
Британец доби повеќе од 72 милиони евра на џекпот
сабота, 30 јули 2016, 15:54, (пред 10 часа)
Во Велика Британија забележана е четвртата добивка Jackpot оваа година, а најголемиот е забележан во...
Затворена плажа во Шпанија по напад од ајкула
сабота, 30 јули 2016, 12:09, (пред 13 часа)
Еден маж бил каснат на раката, најверојатно од ајкула, на плажата Коста Бланка, во Шпанија, во петок...
Три дена „Summer Beach Festival“ во Охрид
сабота, 30 јули 2016, 11:52, (пред 14 часа)
Овој викенд, пред големиот македонски празник Илинден, Охрид е градот кој е центарот на сите музички...
Џастин Бибер одбил 5 млн. долари за настап од 45 минути
сабота, 30 јули 2016, 11:15, (пред 14 часа)
Џастин Бибер одбил да пее на Републиканската национална конвенција, иако за настап од 45 минути му п...
Убавите жени може да бидат штетни по здравјето на мажите
петок, 29 јули 2016, 15:23, (пред еден ден)
Убавите жени навистина може да бидат штетни по здравјето на мажите, објасни науката....
Се крадат цигли од Кинескиот ѕид, се продаваат како сувенири
петок, 29 јули 2016, 13:21, (пред 2 дена)
Кинескиот ѕид полека исчезнува, и тоа цигла по цигла, поради што кинескиите власти решија да го зашт...